ARS POLONA
ARS POLONA
   polski   English
Książki
Czasopisma
Targi książki
   home strona główna         mapa serwisu
ARS POLONA
Wystawy i targi książki
Nowości i promocje

Kiermasz książek w Blue City. 9-11 marca 2012. » Najciekawsze książki kiermaszu

Najciekawsze książki kiermaszu

Zapraszamy na kiermasz ksiażki

Blue City. Warszawa, Al. Jerozolimskie 179.

9-11 marca 2012

Poniżej nieco wybranych tytułów spośród setek oferowanych podczas kiermaszu. Zarezerwuj swoją książkę już dziś! Zamów poprzez stronę internetową. Książkę możemy wysłać pocztą, możesz ją odebrać w naszej siedzibie (Warszawa, ul. Obrońców 25, pon-pt. 9:00-16:00) lub odbierz ją podczas trwania kiermaszu.

 

Z A P R A S Z A M Y !!!


Gomorra. Robert Saviano,


Cena: 44.00 zł

zamów

Gomorra. Robert Saviano

Wydawnictwo: Czytelnik

ISBN: 978-83-07-03280-1

Liczba stron: 344

Wymiary: 145 x 205 mm

Wydana Gomorra przyniosła autorowi, 27-letniemu Robertowi Saviano wielki sukces literacki, ale naraziła jego życie na tak poważne niebezpieczeństwo, że władze przydzieliły mu ochronę, a pisarz na jakiś czas musiał opuścić Neapol. W swojej niezwykłej, wielogatunkowej pracy Saviano opisuje nowe mechanizmy działania kamory neapolitańskiej, która w ostatnich latach niepostrzeżenie oplotła swymi mackami praktycznie cały świat. Ukazuje wielkie imperia finansowe, które powstały na międzynarodowym handlu bronią i narkotykami, na agresywnej, nielegalnej konkurencji, na szantażach, wymuszeniach, korupcji i morderstwach. Opisując świat mafii, wojny między klanami, vendetty, killerów i dealerów, Saviano dowodzi, że neapolitańska kamora pod względem liczebności, siły ekonomicznej i bezwzględności jest znacznie silniejsza i potężniejsza niż sławna mafia sycylijska i inne zorganizowane grupy przestępcze południowych Włoch. Gomorra odniosła wielki sukces w wielu krajach Europy; w listopadzie 2007 roku znalazła się na liście 100 najlepszych książek non fiction ogłaszanej każdego roku przez New York Times. Recenzent tego dziennika określił jej autora jako ?Salmana Rushdiego w walce przeciw przestępczości zorganizowanej?. Film nakręcony na podstawie książki, pod tym samym tytułem, w reżyserii Matteo Garrone, otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes, został też wybrany na włoskiego kandydata do nominacji na Oskara w kategorii filmów zagranicznych.
Zapraszam do stołu. Kuchnia Jerzego Knappe,


Cena: 36.00 zł

zamów

Zapraszam do stołu. Kuchnia Jerzego Knappe

Autor: Jerzy Knappe (praca zbiorowa)

Wydawnictwo Literackie , Listopad 2011

ISBN: 978-83-08-04829-0

Liczba stron: 204

Wymiary: 150 x 210 mm

Wypróbuj przepisy z serialowej kuchni. Kto by nie chciał gotować jak bohaterowie serialu "Przepis na życie"! Teraz to możliwe. Sam mistrz kuchni - Jerzy Knappe wydaje właśnie książkę kucharską, która trafi do prawdziwych księgarń!


Ponad siedemdziesiąt oryginalnych przepisów starannie wybranych i sprawdzonych, zdjęcia potraw oraz fotografie z serialu. Ta książka to coś więcej niż sposób na smaczną i zdrową kuchnię. To także kulinarne inspiracje, pomysły oraz bliscy, dla których zawsze warto przygotować coś wyjątkowego. Dowiedz się, dla kogo Jerzy przyrządziłby ucztę swego życia i co by na niej podał. Jak łatwo i szybko wyczarować wyśmienite dania. I co z tą Anką?! Poznaj Knappe od Kuchni. Odkryj przyjemność gotowania.


Orły nad Europą. Adam Zamoyski,


Cena: 45.00 zł

zamów

Orły nad Europą. Adam Zamoyski

Wydawnictwo Literackie , Kwiecień 2010

ISBN: 978-83-08-04440-7

Liczba stron: 306

Wymiary: 165 x 240 mm

1939 rok - zdewastowany sprzęt, anachroniczne dowodzenie, brak paliwa i... tysiące pasjonatów, elita elit, lotnicy, których już wkrótce miał podziwiać cały świat. Adam Zamoyski opowiada o losach polskich lotników, o ludziach, których historia najpierw uczyniła bohaterami, a potem skazała na zapomnienie. Skąd pochodzili? Jakimi szlakami docierali do RAF-u? Jakie przygody spotykały ich po drodze? Dlaczego ich udział w bitwie o Anglię jest nie do przecenienia? Orły nad Europą pozwalają poczuć wyjątkowy smak podniebnych ewolucji, ale opowieści o naziemnym, codziennym (i conocnym!) życiu polskich pilotów są nie mniej intrygujące.


Stanisław August. Mąż wszystkich żon. Iwona Kienzler,


Cena: 33.00 zł

zamów

Autor: Iwona Kienzler

Wydawnictwo: Bellona , Listopad 2011

ISBN: 978-83-11-12170-6, Liczba stron: 240

Wymiary: 145 x 205 mm

Stanisław August Poniatowski, ostatni król Polski, zwany często poufale królem Stasiem, znany jest z obiadów czwartkowych, budowy Łazienek, swojego niebagatelnego wkładu w uchwalenie Konstytucji 3 maja i utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że był to bardzo "romansowy" monarcha, a w kwestii podbojów kobiecych mógł śmiało rywalizować ze współczesnym mu słynnym uwodzicielem - Casanovą. Samo bycie królem było elementem wzbudzającym zainteresowanie płci przeciwnej, gdyż władza jak wiadomo jest bardzo silnym afrodyzjakiem, ale Poniatowski podobał się też paniom jako przystojny mężczyzna, dżentelmen pełen kurtuazji i wspaniały kochanek. Powodzeniem u kobiet cieszył się jeszcze przed wstąpieniem na tron, a jako 25-letni dyplomata na dworze rosyjskim został kochankiem wielkiej księżnej - Katarzyny, późniejszej imperatorowej.


Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Artur Andrus, Maria Czubaszek
,


Cena: 36.00 zł

zamów

Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Artur Andrus, Maria Czubaszek

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński Media, Październik 2011

ISBN: 978-83-7648-950-6

Liczba stron: 320

Wymiary: 160 x 230 mm

Wyjątkowy wywiad z pierwszą damą polskiej satyry. Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej - Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tej niezwykłej książce-wywiadzie znajdą się nie tylko współcześnie przeprowadzone rozmowy, ale i fragmenty satyrycznej i literackiej twórczości Marii Czubaszek. Niektóre z nich, odnalezione "w tapczanie", przypomniane zostaną Czytelnikom po wielu latach.

Dla Marysi nie był to łatwy czas. Nie cierpi wspomnień!!! I kiedy zorientowała się, że będę Ją do nich zmuszał, bo przecież w tej sprawie ta książka, zaczęła mnie unikać. Nie znosi swojej twórczości!!! I kiedy było jasne, że będę nalegał, żeby przeczytała coś, co kiedyś napisała, przestawała odbierać telefon. Ma bardzo niefrasobliwy stosunek do swoich tekstów. Nie prowadzi żadnego archiwum, na pytanie "masz?" zazwyczaj odpowiada "gdzieś miałam". To, co udało się tutaj zamieścić, spisane jest z taśm zachowanych w archiwum dawnej Redakcji Rozrywki Programu III Polskiego Radia, kilku nagrań telewizyjnych. (...) Ta rozmowa nie kończy się w jakimś logicznym momencie. Kończy się w momencie koniecznym dla ratowania naszej znajomości. Gdybym jeszcze kilka razy próbował ją zapytać o jakieś wspomnienie z dzieciństwa, znienawidziłaby mnie na zawsze. Artur Andrus


W północ się odzieję. Terry Pratchett,


Cena: 27.00 zł

zamów

W północ się odzieję. Terry Pratchett

Tytuł oryginału: I Shall Wear Midnight

Wydawnictwo: Prószyński Media , Maj 2011

Seria: Świat Dysku

ISBN: 978-83-7648-709-0

Liczba stron: 302

Wymiary: 140 x 200 mm

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Kiedy ludzie zwracają się przeciw czarownicom, cierpią niewinni. Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara, pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z... no... magią. I utrudnia sen. Ale gdzieś, kiedyś istniał splątany kłąb zła i pogardy, nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści, te o złych, starych czarownicach. I nagle Tiffany nie jest już taka pewna, czy postępuje słusznie. A jej mali sprzymierzeńcy - waleczni Nac Mac Feeglowie - tylko wszystko komplikują. Sytuacja powinna się poprawić, kiedy Tiffany wreszcie porządnie się wyśpi. Ale wcale się nie poprawia.

I wkrótce stanie się o wiele, wiele gorsza...  Pratchett jest bez wątpienia najbardziej dowcipnym pisarzem fantasy. Ale śmiech, który wywołuje, to nie rechot, ale uśmiech porozumiewawczy. Humor pojawia się wszędzie, w dialogach, monologach wewnętrznych, a nawet tak nudnych z natury rzeczy fragmentach, jak opisy przyrody.

Piotr Sarzyński, "Polityka"


Gra o tron. Pieśń lodu i ognia, tom 1. George R.R. Martin
,


Cena: 46.00 zł

zamów

Gra o tron. Pieśń lodu i ognia, tom 1. George R.R. Martin

Wydawnictwo: Zysk i S-ka , Maj 2011

ISBN: 978-83-7506-830-6

Liczba stron: 844

Wymiary: 140 x 205 mm

Tłumaczenie: Paweł Kruk

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam. Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.


Wojna Miłość Zdrada. Bogusław Wołoszański
,


Cena: 47.00 zł

zamów
PROMOCJAWojna Miłość Zdrada. Bogusław Wołoszański

Wydawnictwo: Wołoszański Sp. z o.o., Listopad 2010

ISBN: 978-83-89344-82-3

Liczba stron: 428

Wymiary: 165 x 235 mm

Szczupła kobieta stojąca przed francuskim sądem ze spokojem wysłuchała wyroku. Nie mogła liczyć na łaskę. Władze państw wyzwolonych spod okupacji niemieckiej bezwzględnie się rozprawiały z ludźmi oskarżonymi o kolaborację z wrogiem. A taki zarzut postawiono Matyldzie Carré, której donosy zaprowadziły na szafot wielu bohaterskich członków ruchu oporu. A może liczyła, że sąd uwzględni jej zasługi? Przecież równie ofiarnie, jak dla Niemców, działała na rzecz wywiadu francuskiego i brytyjskiego... Co decyduje o biegu historii? Męstwo i waleczność żołnierzy, geniusz strategów, przenikliwość polityków? Okazuje się, że niekoniecznie... Przykłady przedstawione w książce przekonują, jak wielkie znaczenie dla przebiegu wojny i losów świata miała działalność szpiegowska i wypadki rozgrywające się za kulisami wielkich wydarzeń. Autor ze szczegółami opisuje działania wywiadowcze prowadzone na całym świecie podczas II wojny światowej, a także przed nią i po niej. Poznajemy zwyczajne kobiety, odważne i zaangażowane, które walczyły - chociaż nie na frontach - i ponosiły największe ofiary. Śledzimy losy ludzi wciągniętych do wielkiej gry, od której zależał przebieg wojny i kształt powojennego świata - ludzi, którzy potrafili wpływać na bieg dziejów, ponieważ dobrze wiedzieli, że najgroźniejszą bronią w tajnym świecie jest informacja.


Latarnik. Camilla Läckberg,


Cena: 36.00 zł

zamów

Latarnik. Camilla Läckberg

Tytuł oryginału: Fyrvaktaren

Wydawnictwo Czarna Owca , Listopad 2011

Seria: Czarna seria

ISBN: 978-83-7554-295-0

Liczba stron: 496

Wymiary: 135 x 210 mm

Tłumaczenie: Inga Sawicka

Kategorie: kryminał i sensacja   > kryminał

Inspektor policji Patrik Hedström wraca do pracy po długim zwolnieniu. Próbował porządnie odpocząć, opiekując się żoną Ericą i przedwcześnie urodzonymi bliźniakami. Ledwie przekroczył próg komisariatu, a już dostał nowe dochodzenie. W jednym z mieszkań znaleziono martwego mężczyznę postrzelonego w tył głowy. Ofiarą jest Mats Sverin, dyrektor finansowy rady gminy, człowiek wielce przyjazny i powszechnie lubiany. Wspólnie z kolegami Patrik zaczyna odtwarzać całe życie Matsa, w którym kryje się więcej tajemnic niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Dlaczego w takim pośpiechu wyjechał z Gothenburga, by wrócić do rodzinnej miejscowości Fjällbacka? Jaką rolę odegrał w projekcie związanym z przebudową dawnych łaźni w spa? I czy to czysty zbieg okoliczności, że powróciła także Annie, szkolna miłość Matsa?

W najnowszej powieści Latarnik Camilla Lackberg ponownie udowodniła, że jest jedną z najbardziej poczytnych szwedzkich autorek. Krytycy rozpływali się w zachwytach nad oczekiwaną z niecierpliwością siódmą częścią z serii o Fjallbacka. Latarnik znalazł się na pierwszym miejscu listy bestsellerów i trzymał się w pierwszej piątce przez ponad cztery miesiące od premiery. Wciągająca powieść kryminalna.... "Latarnik" to najlepsza do tej pory książka Camilli. DAGENS NYHETER. Na początkowych stronach akcja dzieje się zaskakująco szybko, od samego początku można poczuć przyspieszenie.... Przeczytajcie "Latarnika", to dobrze napisany bestseller. NORRA VÄSTERBOTTEN. Ze strachem, ale i z ekscytacją czyta się o życiu różnych ludzi z XIX-wiecznego Gastholmen. Kolejny składnik książek Läckberg to sposób, w jaki czytelnik może śledzić osobiste życie kilu postaci, a przede wszystkim Patrika Hedströma. Zaczynamy już traktować ich jak starych przyjaciół i naprawdę chcemy wiedzieć, co się z nimi dzieje. "Latarnik" to bez wątpienia najlepsza jak dotąd książka Camilli Läckberg. Wciąga jak wir, doskonale nadaje się na kilka godzin czytania podczas jesiennego mroku. SKARABORGS ALLEHANDA


Cmentarz w Pradze. Umberto Eco,


Cena: 35.00 zł

zamów

Cmentarz w Pradze. Umberto Eco

Wydawnictwo: Noir sur Blanc, Wydawnictwo Literackie, Listopad 2011

ISBN: 978-83-7392-360-7

Liczba stron: 602

Wymiary: 145 x 235 mm. Miękka okładka

Na tę powieść Umberta Eco czekaliśmy od dawna! Wciągająca, zabawna, poruszająca.


Cmentarz w Pradze to powieść kryminalno-szpiegowska, której akcja rozgrywa się w XIX wieku. Jej bohaterem jest Simone Simonini, cyniczny fałszerz świadczący usługi wywiadom wielu krajów. Obsesyjny antysemita. Nienawidzi również jezuitów, masonów i.. kobiet. Eco opisuje jego historię odwołując się do najlepszych wzorów XIXwiecznej powieści przygodowej - mamy więc wartką akcję (fałszerstwa, spiski i zamachy), ciekawą intrygę o zaskakującym rozwiązaniu, a wszystko opowiedziane barwnym, potoczystym językiem.


Marzenia i tajemnice. Danuta Wałęsa,


Cena: 36.00 zł

zamów

Marzenia i tajemnice. Danuta Wałęsa

Wydawnictwo Literackie , Listopad 2011

ISBN: 978-83-08-04836-8

Liczba stron: 512

Wymiary: 145 x 205 mm

Pani Prezydentowa przerywa milczenie. Ta książka zaskoczy, podważy stereotypy, a wszystkim pozwoli spojrzeć na wielką historię z innej, kobiecej perspektywy. Odsłoni drugie dno uznanych za oczywiste faktów. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Kiedy Lech Wałęsa stawał się ikoną Solidarności, Danuta była bohaterką dnia codziennego. Pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a los wrzucił ją w wir rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku. On siedział w obozie internowania, ona, w piątym miesiącu ciąży, zdobywała świniaka, żeby dzieci na Boże Narodzenie nie były głodne. Świat poznał jej klasę, kiedy w zastępstwie męża odbierała nagrodę Nobla. Jako prezydentowa, potrafiła znaleźć się w każdej sytuacji, nigdy nie wysuwała się na pierwszy plan i bardzo strzegła swojej prywatności. Teraz, jako dojrzała kobieta, opowiada światu swoją wersję wydarzeń. Mówi, jak - zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, która przyszło za nie zapłacić.


Franklin idzie do szkoły (i inne tytuły z serii Franklin),


Cena: 7.00 zł

zamów
PROMOCJAFranklin idzie do szkoły (i inne tytuły z serii Franklin)

Autor: Paulette Bourgeois, Brenda Clark, Wydawnictwo: Debit

Seria: Jestem w TV! ISBN: 978-83-7167-230-9, Liczba stron: 32

Wymiary: 190 x 215 mm, dla dzieci   > dla dzieci (4-6 lat) i dla dzieci   > dla dzieci (7-10 lat)

Franklin jest już dużym chłopcem. Sam wiąże sobie sznurówki i sam zapina ubranie na guziki i na zamki. Ostatnio nauczył się nawet zamykać kluczem drzwi do domu. 


Seria opowieści o Franklinie obejmuje wiele książeczek opartych na odcinkach popularnej serii filmów animowanych, emitowanych w telewizji. Bohater, jego rodzina i koledzy, w pełni pozostają sobą, zmienia się tylko nieco szata ilustracyjna, nawiązując do konwencji telewizyjnej kreskówki. Przygody, rozterki i zadziwiające pomysły głównego bohatera zachowują zatem dobrze znany czytelnikom styl, nieodmiennie wywołując sympatię małych odbiorców i uśmiech dorosłych.


szukaj
Panel klienta

Użytkownik: 
 
 
Hasło:  
 

Zaloguj się

CHZ Ars Polona S.A., ul. Obrońców 25, 03-933 Warszawa. Tel.: (22) 509-86-00, Fax: (22) 509-86-10