ARS POLONA
ARS POLONA
   polski   English
Książki
Czasopisma
Targi książki
   home strona główna         mapa serwisu
ARS POLONA
Wystawy i targi książki
Nowości i promocje

55. Międzynarodowe Targi Książki » Chopin na targach

Chopin na targach

 

 Program Chopinowski 55. MTK dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


CHOPIN tematem przewodnim 55. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie

W roku jubileuszowym – z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina – życie i twórczość tego wielkiego polskiego kompozytora stały się tematem przewodnim 55. Międzynarodowych Targów Książki.

Fryderyk Chopin będzie obecny dzięki swojej muzyce, prezentowanej podczas Koncertu Inauguracyjnego (w środę 19 maja w Sali Koncertowej PKiN) oraz w trakcie imprez towarzyszących targom (m.in. Chopin na jazzowo podczas spotkania integracyjnego wydawców, w sobotę 22 maja), ale przede wszystkim – jak na targi książki przystało – dzięki prezentacji edycji związanych z tym wielkim kompozytorem.

Przygotowując ekspozycję książek, płyt CD i DVD oraz innych materiałów wydanych z okazji Jubileuszu, zwróciliśmy się z prośbą o współpracę do polskich wydawców, którzy w tym roku zaplanowali specjalne edycje. Plon ich pracy zobaczyć będzie można na wystawie CHOPIN 2010. Wystawie towarzyszyć będzie cykl spotkań autorskich „Przy kawiarnianym stoliku” promujących te wydania.

Z propozycją zaprezentowania przygotowań do obchodów Jubileuszu zwróciliśmy się do ambasadorów i attache kulturalnych ponad 50 krajów – co zaowocuje wystawą CHOPIN NA ŚWIECIE.

W Sali Marmurowej, jak co roku związanej z prezentacją gościa honorowego czy motywu przewodniego Targów, wraz z Instytutem Czeskim zaprezentujemy wystawę czeskiego grafika Osvalda Klappera poświęconą Chopinowi.

Tu również odbywać się będzie prezentacja najnowszej generacji fortepianów YAMAHA umożliwiających odtwarzanie oryginalnych wykonań.

Zaprosimy też do kawiarenki internetowej, gdzie posłuchać będzie można znakomitych interpretacji Chopina, obejrzeć filmy o kompozytorze, a nawet – poprzez strony internetowe – odwiedzić muzea Chopina.

Cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży – połączony z prezentacją Pakietu Edukacyjnego Chopin 2010 – poprowadzimy wspólnie z Narodowym Centrum Kultury.

Dbając o jak najbardziej merytoryczną, a zarazem spektakularną prezentację życia i twórczości Fryderyka Chopina, współpracujemy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, który tradycyjnie już jest jednym z partnerów Międzynarodwych Targów Książki w Warszawie.Miło nam poinformować, że w związku z 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina, obchodzoną w Polsce niezwykle uroczyście, Chopin będzie tematem przewodnim majowych Targów.

55. Międzynarodowe Targi Książki odbywające się właśnie w Roku Chopina to znakomita okazja, by przedstawiać dorobek polskich i zagranicznych wydawców związany z życiem i twórczością tego wielkiego kompozytora.
szukaj
Panel klienta

Użytkownik: 
 
 
Hasło:  
 

Zaloguj się

CHZ Ars Polona S.A., ul. Obrońców 25, 03-933 Warszawa. Tel.: (22) 509-86-00, Fax: (22) 509-86-10